Բովանդակություն

ՆԱԽԱՐԱՐ

Վահե Ղազարյան

ՆԱԽԱՐԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼՆԵՐ

Սարգսյան Արփինե

Համբարյան Դավիթ


ՆԱԽԱՐԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼ-ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏ

Հովհաննիսյան Արամ

ՆԱԽԱՐԱՐԻ ՏԵՂԱԿԱԼ-ՓՐԿԱՐԱՐ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏ

Ցուցուլյան Կամո


ԳԼԽԱՎՈՐ ՔԱՐՏՈւՂԱՐ

Արա Ֆիդանյան

Հիմնական մասնագիտական կառուցվածքային
ստորաբաժանումներ

Արմեն Սերգեյի Մկրտչյան

Վաղինակ Ռոմիկի Մարտիրոսյան

Ծնվել է 1983 թ. սեպտեմբերի 16-ին, Վանաձոր քաղաքում:
19.09.2000-11.08.2006 թթ. ՀՀ ոստիկանության ակադեմիայի ունկնդիր,
12.08.2006-08.04.2008 թթ. ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Վանաձորի բաժնի Բազումի բաժանմունքի պրոֆիլակտիկայի խմբի ոստիկանության տեղամասային տեսուչ /ի հաշիվ ոստիկանության ավագ տեղամասային տեսուչի/,
08.04.2008-23.12.2009 թթ. ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Լոռու մարզի քննչական բաժնի քննիչ /ի հաշիվ ավագ քննիչի/,
23.12.2009-20.11.2012 թթ. ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Լոռու մարզի քննչական բաժնի ավագ քննիչ,
20.11.2012-22.07.2013 թթ. ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Լոռու մարզի քննչական բաժնի հատկապես կարևոր գործերով ավագ քննիչ,
22.07.2013-19.09.2014 թթ. ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Լոռու մարզի քննչական բաժնի Վանաձոր քաղաքի Բազումի քննչական բաժանմունքի պետ,
19.09.2014 թ. ազատվել է ՀՀ ոստիկանությունից,
19.09.2014-05.08.2020 թթ. ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության պետի տեղակալ,
05.08.2020-13.08.2020 թթ. ՀՀ ոստիկանության զորքերի հատուկ նշանակության գումարտակի /1031 զորամաս/ հրամանատարի 1-ին տեղակալ-շտաբի պետ,
ՀՀ ոստիկանության պետի 2020 թ. օգոստոսի 13-ի թիվ 2350-Ա հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության պետի պաշտոնին,
ՀՀ ՆԳ նախարարի 15.11.2023 թ. թիվ 1125-Ա հրամանով նշանակվել է ՆԳՆ ներքին անվտանգության և հակակոռուպցիոն վարչության պետի պաշտոնին:
Պարգևատրվել է ՀՀ ոստիկանության և ՀՀ քննչական կոմիտեի գերատեսչական մեդալներով և կրծքանշաններով:
Ամուսնացած է, ունի երկու որդի, մեկ դուստր:
Էլ. փոստ՝ nahv-pet@mia.gov.am
Հեռ.՝ (+37411) 56-12-27
(+37411) 52-93-38

Ռուսլան Ռաֆիկի Մարանդյան

Աջակցող մասնագիտական կառուցվածքային
ստորաբաժանումներ

Արշակ Գարեգինի Արշակյան

Ծնվել է 1980թ. սեպտեմբերի 23-ին Արարատի մարզի Զանգակատուն գյուղում:

2002թ. ավարտել է Խ ․Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանը,

2012թ.՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիան:

19.06.2002 –19.06.2004թթ.    Ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում

01.07.2004–23.03.2005թ. «Արծիբե» հեռուստախմբագրության խմբագիր

24.10.2005–20.05.2008թթ.  ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Նոր Նորքի բաժնի անչափահասների գործերով բաժանմունքի տեսուչ

20.05.2008–12.11.2010թթ. ՀՀ ոստիկանության կադրերի վարչության 1-ին բաժնի 1-ին բաժանմունքի տեսուչ

12.11.2010–09.06.2012թթ. ՀՀ ոստիկանության կադրերի վարչության 1-ին բաժնի 1-ին բաժանմունքի ավագ տեսուչ

09.06.2012–19.03.2014թթ.    ՀՀ ոստիկանության կադրերի վարչության 1-ին բաժնի 1-ին բաժանմունքի հատկապես կարևոր հանձնարարություններով ավագ տեսուչ

19.03.2014 – 03.11.2017թթ. ՀՀ ոստիկանության կադրերի վարչության 1-ին բաժնի պետի տեղակալ, ինքը և  1-ին բաժանմունքի պետ

03.11.2017 – 12.07.2018թթ. ՀՀ ոստիկանության կադրերի վարչության պետի տեղակալ, ինքը և 1-ին բաժնի պետ

12.07.2018 –  31.10.2020թթ. ՀՀ ոստիկանության կադրային քաղաքականության վարչության պետի տեղակալ, ինքը և կադրերի ընտրության և կադրային ռեսուրսի կառավարման բաժնի պետ

31.10.2020-11․12․2023թթ․ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության կադրային քաղաքականության վարչության պետ

11․12․2023թ․ – Ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունում  ծառայությունից

11․12․2023թ․ –  ՀՀ ՆԳՆ մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչության պետ

Պարգևատրվել է`

ՀՀ Նախագահի 2020թ. հրամանագրով` Երախտագիտության մեդալով, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության և այլ գերատեսչությունների մեդալներով ու կրծքանշաններով:

Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:

Էլ. փոստ՝ kadrer@police.am

Հեռ.՝ (+37411) 52-75-84

Հովհաննես Լևոնի Պողոսյան

Ծնվել է 1967թ․ սեպտեմբերի 11-ին Երևան քաղաքում։

1984-1985թթ․ Կովկասյան շրջանային լաբորատորիայի էկոլոգիական
հետազոտությունների ավագ լաբորանտ

1985-1987թթ․ Ծառայել է Սովետական բանակում

1987-1992թթ․ Երևանի պետական համալսարանի սովորող

1992-1993թթ․ «АГМ» իրավաբանական գրասենյակի փաստաբան

1993-1993թթ․ ՀՀ ՆԳՆ շտաբի իրավական ապահովման բաժնի
իրավախորհրդատու

1993-1994թթ․ ՀՀ ՆԳՆ շտաբի իրավական ապահովման բաժնի ավագ
իրավախորհրդատու

1994-1997թթ․ ՀՀ ՆԳՆ շտաբի կազմվերլուծական վարչության միջազգային
համագործակցության բաժնի հատկապես կարևոր
հանձնարարություններով ավագ տեսուչ

1997-2003թթ․ Ներքին գործերի մարմինների շտաբի կազմվերլուծական
վարչության միջազգային համագործակցության բաժնի պետ

2003-2006թթ․ ՀՀ ոստիկանության շտաբի միջազգային
համագործակցության բաժնի պետ

2006-2012թթ․ ՀՀ ոստիկանության շտաբի միջազգային
համագործակցության վարչության պետ

2012-2023թթ․ ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետի տեղակալ, ինքը և
միջազգային համագործակցության վարչության պետ

2023-2023թթ․ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության շտաբի պետի տեղակալ, ինքը և
միջազգային համագործակցության վարչության պետ

2023-2023թթ․ Ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունում ծառայությունից

2023թ․- ՀՀ ՆԳՆ միջազգային համագործակցության վարչության
պետ

ՀՀ ներքին գործերի նախարարի 2023թ․ նոյեմբերի 1-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ՆԳՆ միջազգային համագործակցության վարչության պետ

Հանդիսացել է՝

1996-1999թթ․ Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության (IOM),
կառավարական հանձնաժողովի իրավաբան-փորձագետ

2001-2012թթ․ Քրեական ոլորտում եվրոպական կոնվենցիաների գործողության
փորձագետների Եվրոպական կոմիտեում ՀՀ փորձագետ

2001- մինչ օրս Քրեական խնդիրներով Եվրոպական կոմիտեում ՀՀ փորձագետ

Պարգևատրվել է՝

Մի շարք գերատեսչական մեդալներով և կրծքանշաններով, այդ թվում ՀՀ նախագահի 30․03․2018թ․ հրամանագրով՝ Երախտագիտության մեդալով, ոստիկանության մեդալներով և կրծքանշաններով։

Ամուսնացած է, ունի մեկ որդի և մեկ դուստր։

Էլ. փոստ՝  h.poghosyan@mia.gov.am

Հեռ.՝ (+37411) 548137

Նարեկ Վահագնի Սարգսյան

ՀՀ ՆԳ նախարարի մամուլի քարտուղար, ՆԳՆ հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչության պետ

Ծննդյան տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր
1994 թ. հունիսի 12, ք. Երևան

Կրթություն
• 2017-2019 թթ.-ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ (միջազգային իրավունքի մագիստրոսի աստիճան)
• 2011-2012 թթ., 2014-2017 թթ.-ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ (միջազգային հարաբերությունների բակալավրի աստիճան)

Ծառայությունը Զինված ուժերում
• 2012-2014 թթ. ծառայել է ՀՀ Զինված ուժերում:

Աշխատանքային գործունեություն
• 2024 թ. հունվարի 25-ից ՀՀ ՆԳ նախարարի մամուլի քարտուղար, ՆԳՆ հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչության պետ
• 2023 թ․ նոյեմբերի 24-ից ՀՀ ՆԳ նախարարի մամուլի քարտուղար
• 2023 թ․ մարտ-նոյեմբեր ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության ՀՌՀԹ բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության կապիտան
• 2019-2023 թթ․ ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության ՀՌՀԹ բաժնի ավագ տեսուչ, ոստիկանության ավագ լեյտենանտ
• 2017-2019 թթ․ ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության ՀՌՀԹ բաժնի տեսուչ, ոստիկանության լեյտենանտ
• 2014 – 2017 թթ․ ՀՀ ոստիկանության «02» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր

Պարգևատրվել է՝
• Պարգևատրվել է գերատեսչական պարգևներով:

Այլ տեղեկություններ
• Տիրապետում է ռուսերեն, անգլերեն լեզուներին:
• Անկուսակցական է:

Անձնական տվյալներ
• Ամուսնացած է:

Վարդան Ժորժիկի Պետրոսյան

Սուրեն Միշայի Հովհաննիսյան

Արթուր Ռաֆայելի Ափյան

Վահագ Մհերի Սիմոնյան

Ծնվել է 1975թ. հուլիսի 30-ին, Մարտունու շրջանի Վարդենիկ գյուղում:

Ունի բարձրագույն կրթություն՝ 1993-1997թթ. սովորել և ավարտել է ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցը:

01.10.1993-10.09.1997 ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցի ունկնդիր
10.09.1997-21.12.1999 Ներքին զորքերի վարչության հասարակական կարգի պահպանման
գնդի /1033 զորամաս/ 3-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի ավագ

21.12.1999-12.02.2001 Ներքին զորքերի վարչության հասարակական կարգի պահպանման
գնդի /1033 զորամաս/ 3-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի 1-ին դասակի զորային
վերակարգի պետ

12.02.2001 –18.07.2001 Ներքին զորքերի վարչության հասարակական կարգի պահպանման
գնդի /1033 զորամասի/ 2-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի 4-րդ դասակի
հրամանատար

18.07.2001-20.01.2003 Ռազմամոբիլիզացիոն աշխատանքների և քաղաքացիական
պաշտպանության բաժնի տեսուչ

20.01.2003-07.07.2006 ՀՀ ոստիկանության շտաբի ռազմամոբիլիզացիոն աշխատանքների և
քաղաքացիական պաշտպանության բաժանմունքի տեսուչ

07.07.2006-13.10.2009 ՀՀ ոստիկանության շտաբի ռազմամոբիլիզացիոն աշխատանքների և
քաղաքացիական պաշտպանության բաժնի ավագ տեսուչ, հատկապես
կարևոր հանձնարարություններով ավագ տեսուչ

13.10.2009-30.05.2011 ՀՀ ոստիկանության շտաբի զորահավաքային նախապատրաստության և
քաղաքացիական պաշտպանության բաժնի ավագ տեսուչ

30.05.2011-02.12.2011 ՀՀ ոստիկանության շտաբի զորահավաքային աշխատանքների և
քաղաքացիական պաշտպանության բաժնի զորահավաքային
աշխատանքների բաժանմունքի ավագ տեսուչ

02.12.2011-07.12.2015 ՀՀ ոստիկանության հասարակական կարգի ապահովման վարչության
զորահավաքային աշխատանքների և քաղաքացիական պաշտպանության
բաժնի ավագ տեսուչ, հատկապես կարևոր հանձնարարություններով
ավագ տեսուչ

07.12.2015-08.01.2020 ՀՀ ոստիկանության զորահավաքային աշխատանքների և քաղաքացիական
պաշտպանության բաժնի զորահավաքային աշխատանքների բաժանմունքի
հատկապես կարևոր հանձնարարություններով ավագ տեսուչ

08.01.2020-04.03.2021 ՀՀ ոստիկանության հասարակական անվտանգության ապահովման գլխավոր
վարչության զորահավաքային աշխատանքների և քաղաքացիական
պաշտպանության կազմակերպման բաժնի զորահավաքային աշխատանքների
կազմակերպման բաժանմունքի հատկապես կարևոր հանձնարարություններով
ավագ տեսուչ

04.03.2021-29.03.2023 ՀՀ ոստիկանության հասարակական անվտանգության ապահովման գլխավոր
վարչության զորահավաքային աշխատանքների և քաղաքացիական
պաշտպանության կազմակերպման բաժնի քաղաքացիական պաշտպանության
կազմակերպման բաժանմունքի պետ

29.03.2023-09.11.2023 ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության հասարակական անվտանգության ապահովման
գլխավոր վարչության զորահավաքային աշխատանքների և քաղաքացիական
պաշտպանության կազմակերպման բաժնի քաղաքացիական պաշտպանության
կազմակերպման բաժանմունքի պետ

09.11.2023-01.12.2023 ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության հասարակական անվտանգության ապահովման
գլխավոր վարչության զորահավաքային աշխատանքների և քաղաքացիական
պաշտպանության կազմակերպման բաժնի պետ

01.12.2023 – Ազատվել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունում ծառայությունից

01.12.2023- ՀՀ ՆԳՆ զորահավաքային և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության
պետ

Պարգևատրվել է՝

ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության և այլ գերատեսչության մեդալներով և կրծքանշաններով:

Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:

Էլ. փոստ՝  vahagn.simonyan.75@inbox.ru

Հեռ.՝ (+37410) 596120